Producent szamb betonowych

Szambo betonowe dwukomorowe, czy trzykomorowe - które wybrać?

Szambo betonowe dwukomorowe

Wybór szamba czasami nie jest przyjemnością, ale koniecznym obowiązkiem. Nie każde miejsce ma dostęp do miejskiej kanalizacji, a w takim wypadku nową budowę domu rozpoczyna się od utworzenia miejsca na ścieki. Również stare i zniszczone szamba mogą wymagać wymiany, ponieważ szkodzą środowisku. Jak wybrać te idealne, które prawidłowo spełni swoją funkcję?

Szambo od zadań specjalnych

Żaden dom bez zapewniania szamba nie będzie funkcjonował prawidłowo. Jest to najważniejszy wymóg odpowiedniego użytkowania przestrzeni mieszkalnych. Najważniejszą cechą dobrego szamba jest oczywiście szczelność. W tym przypadku nie ma żadnych odstępstw. Nie może ono przeciekać ani wytwarzać nieprzyjemnych zapachów, co zdecydowanie utrudniałoby przebywanienie tylko na dworze, ale również w samym domu. Nieprawidłowe szambo będzie cofać odór do wnętrza budynku.

Jaki zbiornik na szambo wybrać?

Szambo betonowe dwukomorowe

W naszej ofercie znajdują się szamba wielokomorowe. Szambo dwukomorowe zawiera dodatkowy element zwiększający pojemność, a jednocześnie ograniczający zużycie powierzchni działki. Tak samo działa szambo trzykomorowe, które wymaga jedynie wkopania się głębiej w ziemię. Każde z nich jest tak samo solidne i wytrzymałe, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie gospodarstwa domowego. Wybór jednego wymaga przemyślenia jego umiejscowienia i wielkości.

Jak prawidłowo dobrać szambo i wykonać jego podłączenie?

Szambo betonowe dwukomorowe jest najczęstszym wyborem z dwóch powodów. Jego cena jest naprawdę przystępna, a zarazem zajmuje mniejszą powierzchnię w odróżnieniu od jednokomorowego. Ważnym aspektem jest oczywiście jego pojemność. Średnie zużycie wody śmiało można przełożyć na ilość ścieków. Rodzina zużywa średnio od 10 do 12 m3 wody miesięcznie. Wybór zbiornika o pojemności 12 m3 lub stworzenie większego będzie więc najlepszym wyborem. Należy pamiętać o systematycznym opróżnianiu go ze ścieków. Zbyt małe szambo zmusi do częstszego korzystania z usług wywozowych, niż raz w miesiącu. Kolejnym etapem jest miejsce, które powinno zostać oznaczone na mapie działki, dlatego ważne jest, aby zostało precyzyjnie ustalone. Szamba betonowe naszej produkcji gwarantują optymalny komfort, nawet gdy znajdują się przy samym budynku.

Koszt budowy szamba

Cena jaką oferujemy, jest przystępna dla każdego, dlatego odchylenia spowodowane dobraniem dodatkowej komory nie obciążają budżetu, a zapewniają większe bezpieczeństwo przed przepełnieniem. Koszt budowy szamba to jednak nie tylko jego zakup. Do jego założenia należy doliczyć opłatę geodezyjną, koszt wykopania otworu na umieszczenie szamba, stabilny dojazd do wyznaczonego miejsca oraz oczywiście umieszczenie go w otworze.