Polecamy tanie szamba betonowe (warmińsko-mazurskie), wykonywane tradycyjnymi i wytrzymałymi metodami. Nasze szamba betonowe łączone są ze sobą na dwa sposoby, w formie szeregowej oraz pionowo. Objętość jest szeroka, bo liczy od pięciu do dwunastu metrów sześciennych. Istnienie kanalizacji nie będzie możliwe bez zastosowania szamba przy domach jednorodzinnych, a także obiektach gospodarczych.
Na szamba betonowe wykorzystuje się beton najwyższej jakości, odporny na czynniki zewnętrzne i zmieniające się zjawiska pogodowe. Zbiorniki, w które zaopatruje się nie tylko województwo warmińsko-mazurskie, mają dodatkowo dołączone zbrojenia stalowe, a od strony wewnętrznej zabezpieczone są izolbetem. Polecane szamba betonowe prezentują kilka form konstrukcyjnych - jednokomorową, dwukomorową, a także trzykomorową. Do skorzystania z oferty zapraszamy wszystkich zamieszkujących warmińsko-mazurskie, a także innych chętnych, ze wszystkich miast Polski.
Nasze rozwiązania kanalizacyjne są niezastąpione!
Wybór właściwej pojemności szamba jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć przy okazji zakupu zbiornika. Jeśli zdecydujemy się na szambo o zbyt małej objętości - zostaniemy zmuszeni do częstego wybierania nieczystości, co wygeneruje dodatkowe koszty. Jeśli natomiast wybierzemy zbyt duży zbiornik - wówczas będziemy musieli przepłacić już przy okazji samego zakupu. Jak zatem dopasować szambo betonowe do własnych potrzeb?
Aby wybrać zbiornik na ścieki o właściwej pojemności musimy znać trzy wartości - liczbę osób w gospodarstwie domowym, średnie zużycie wody na każdego z nich oraz częstotliwość, z jaką będą wybierane nieczystości. Wszystkie liczby należy przez siebie przemnożyć, a wynik pokaże nam, czy potrzebujemy szamba o pojemności 4, 5, 6, 8, a może 10 lub 12 metrów sześciennych. Proces ten najłatwiej pokazać na przykładzie.
Załóżmy, że w naszym gospodarstwie domowym są trzy osoby. Średnie zużycie wody na mieszkańca w Polsce wynosi około 150 l dziennie, co możemy przyjąć jako drugą wartość do naszego przykładu. Naturalnie jeśli zużywamy mniej lub więcej wody, należy tę wartość odpowiednio skorygować. Trzecim elementem działania będzie natomiast częstotliwość wybierania ścieków. Zaleca się, aby szamba betonowe były opróżniane nie częściej niż co dziesięć dni i nie rzadziej niż czternaście dni. Dla ułatwienia możemy przyjąć tę drugą wartość, jest to również standard w ofercie firm zajmujących się wybieraniem ścieków.
Znając wszystkie powyższe liczby możemy przystąpić do procesu liczenia samej objętości. Wymnażając trzy osoby przez 150 litrów i 14 -dniową częstotliwość wyboru ścieków dostajemy równanie V = 3*150*14, którego wynik to 6300, a zatem 6,3 metra sześciennego. Znając tę wartość możemy przyjąć, że właściwą pojemnością zbiornika dla naszego gospodarstwa domowego będzie szambo, które będzie w stanie zgromadzić powyżej 6,3 metra sześciennego nieczystości (zawsze zaokrąglamy w górę). W województwie warmińsko-mazurskim sprzedawane są m. in. zbiorniki o pojemności 8000 litrów, co powinno w zupełności wystarczyć.