W naszej ofercie znajdują się tanie szamba betonowe o różnych pojemnościach i kształtach - od 4 do 12 metrów sześciennych. Nadają się do zastosowania przy domu jednorodzinnym, firmie oraz każdym innym obiekcie, który nie jest podłączony do sieci kanalizacyjnej. Nasze zbiorniki można łączyć ze sobą szeregowo lub w pionie - w zależności od potrzeby. Każdy zbiornik jest od podstaw robiony w naszej firmie z zachowaniem wszystkich standardów. Zbiorniki wykonane są z betonu w klasie od B-25 do B-40. Nasze szamba betonowe (lubelskie) są zbrojone stalowymi prętami i dodatkowo zabezpieczone od zewnątrz izolbetem. Oferujemy konstrukcje jedno, dwu i trzykomorowe.
Nasze szamba betonowe posiadają niezbędne atesty oraz dokumenty wraz z Krajową Oceną Techniczną. Oprócz sprzedaży zbiorników zajmujemy się też ich transportem i montażem. Obsługujemy województwo lubelskie, okolice i całą Polskę. Nasza firma zapewnia wszystko, co niezbędne jest do podłączenia zbiornika do domowej instalacji. Fachowcy precyzyjnie wykonują swoje obowiązki. Wszystkie szamba betonowe posiadają dołączoną pełną dokumentację rysunkową, co znacznie ułatwia konserwację zbiornika oraz ułatwia realizację innych projektów. Nasze szamba nie przeciekają przez długie lata i nie powodują skażenia gleby. Obsługujemy głównie województwo lubelskie, ale możemy zamontować szambo w dowolnej części Polski.
Zapraszamy do współpracy.
Jak wybrać właściwe szambo? Jak dostosować zbiornik na ścieki do własnych potrzeb? Jak obniżyć koszt budowy szamba i nie przepłacić ani złotówki? Wybór właściwego zbiornika może sprawić wiele nieoczekiwanych problemów. Gdy w ofercie firmy budującej szamba znajdują się zbiorniki jedno-, dwu- lub trzy-komorowe, na dodatek o różnych pojemnościach i wariantach budowy, niełatwo jest się pogubić. Jak więc zadecydować, jakie szambo betonowe będzie dla nas najbardziej odpowiednie?
Przy wyborze szamba powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czy zbiornik, który zamierzamy zbudować powinien być jedno- czy też dwukomorowy. Pierwszy rodzaj szamba jest dedykowany mniejszym działkom, znacznie lepiej sprawdzi się również na podmokłych terenach. Zbiorniki dwukomorowe są natomiast dedykowane gospodarstwom, które generują większe ilości ścieków, a grunty na jakich się znajdują, należą do suchych. Dlaczego tak się dzieje? Szamba dwukomorowe posiadają możliwość odprowadzenia płynnych ścieków wprost do ziemi, co pozwala przechowywać w zbiorniku mniejszą ilość nieczystości. Drenaż ma jednak również swoje negatywne strony - na podmokłych terenach woda z gruntu może przelewać się wprost do szamba, co spowoduje samoczynne napełnianie betonowej studni. Warto więc przed zakupem zastanowić się, jak wygląda wilgotność gruntów na takim terenie, jak np. województwo lubelskie.
Ważną kwestią, którą należy rozważyć jest także pojemność zbiornika. W przypadku niewielkich gospodarstw domowych wystarczą zbiorniki o pojemności 4, 5 lub 6 metrów sześciennych. Jeśli jednak gromadzimy większą ilość ścieków, będziemy musieli zdecydować się na szambo 8-, 10- lub 12-litrowe. Warto także pomyśleć o budowie zbiorników jednokomorowych dwuczęściowych lub dwukomorowych łączonych szeregowo. Tego rodzaju konstrukcje umożliwiają bowiem gromadzenie nawet 24 litrów nieczystości.
Gdy wybieramy właściwe szamba betonowe, warto również sprawdzić, czy oferowane zbiorniki posiadają niezbędne atesty oraz czy są zatwierdzone przez Instytut Techniki Budowlanej. Takie zaświadczenie stanowi bowiem gwarancję trwałości i właściwej budowy konstrukcji, a co za tym idzie - zdejmuje z nas obawy o ewentualną konieczność naprawy zbiornika.